XXI Jarmark Holeński – forotelacja

23 lipca br. odbyła się XXI edycja Jarmarku Holeńskiego. Po raz kolejny Hola zauroczyła swoim pięknem, nie tylko mieszkańców. Wśród atrakcji odwiedzający mogli zobaczyć prace ponad 200 wystawców z dziedzin takich jak: malarstwo oraz rękodzieło artystyczne, spróbować regionalnych smakołyków, a także kupić niepowtarzalne wyroby rzeźbiarskie, wiklinowe, ceramiczne oraz wiele innych. Była to również okazja do wysłuchania 19 zespołów z Chełmszczyzny, Podlasia, gościnnie z Kaszub oraz zagranicznych z Białorusi i Ukrainy. Jarmark Holeński, to również możliwość zwiedzenia terenu Skansenu i Cerkwi w Holi.

Jarmark złączony jest z praznikiem ku czci patrona cerkwi – św. Antoniego Peczerskiego. Szczególne zainteresowanie wśród turystów wzbudza tradycyjna procesja wokół kościoła, w której uczestniczyli katoliccy i prawosławni wierni.

Starosta włodawski – Andrzej Romańczuk, który od wielu już lat jest corocznym gościem Jarmarku nie krył i tym razem uznania dla organizatorów, z nadzieją na kolejne edycje.

Fotorelacja: B2 Media Sp. z o.o. – Przemysław Budzyński

Post Author: admin