Autorzy bożonarodzeniowych szopek docenieni

Autorzy bożonarodzeniowych szopek docenieni

11 grudnia 2023 Off By admin

Zakończyły się tegoroczne konkursy bożonarodzeniowe z udziałem mieszkańców gminy Stary Brus. Przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej, którzy wykonywali świąteczne ozdoby, za swoją prace zostali uhonorowani w „Mikołajki”, natomiast młodzież i dorośli uczestnicy odebrali nagrody w piątek 8 grudnia.

Druga grupa autorów miała w tym roku trudne zadanie, ponieważ tematem konkursu po raz pierwszy były bożonarodzeniowe szopki. Oceniający ich wysiłek jurorzy zwrócili uwagę na wkład pracy, oryginalność i staranność wykonania. Autorzy konkursowych propozycji wykorzystali w swoich pracach m.in. drewno, siano, sznurek, masę solną, mech i igliwie. Jurorzy przyznali, że każdy wykazał się taką solidnością, pracowitością i kreatywnością, iż wszystkim należą się równorzędne nagrody.

Laureatami zostali: Joanna Wiśniewska, Aneta Ramenda, Monika Rubinowska, Milena Kędzierawska, Weronika Grzywaczewska, Magdalena Dydiuk, Janina Dąbrowska i Janusz Gnida.
Podczas piątkowego spotkania wójt gminy Stary Brus Paweł Kołtun wręczył laureatom bony, do zrealizowania w sklepie ze sprzętem elektronicznym i AGD.

W konkursie bożonarodzeniowych ozdób jurorzy ocenili 60 propozycji, za które przyznali 14 nagród i 16 wyróżnień.

Konkursowe prace można podziwiać w urzędzie gminy. Szopki są prezentowane na wystawie, a ozdoby wykonane przez dzieci i młodzież zostaną wykorzystane do dekoracji choinki.