Kręgielnia plenerowa pod chmurką

Kręgielnia plenerowa pod chmurką

24 października 2023 Off By admin

Nie każdy wie, że w kręgle z powodzeniem można grać także… „pod chmurką”. Od kilku dni z takiej plenerowej kręgielni cieszą się mieszkańcy Starego Brusa, którzy chętnie odwiedzają obiekt, wybudowany w centrum miejscowości dzięki funduszom unijnym przez Lokalną Grupę Działania „Poleska Dolina Bugu”.

– Zarówno kule jak i same kręgle są podobne do tych w normalnej kręgielni. Tor jest tak wyprofilowany, by kule same wracały do grającego, a jedyną różnicą jest to, że każdy sam ustawia kręgle po zakończonej rundzie – relacjonują użytkownicy.

Z plenerowej kręgielni można korzystać przez całą dobę, ale wcześniej trzeba zadbać o klucz do szafki z kręglami i kulami, który można pobrać w urzędzie gminy albo w miejscowej bibliotece.

Nowa atrakcja w Starym Brusie jest jednym z sześciu takich obiektów, które powstały dzięki współpracy LGD „Poleska Dolina Bugu” i LGD „Dolina Giełczwi” w ramach projektu „Rekreacja i atrakcja”. W kręgle można zagrać na świeżym powietrzu również na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie, za „Orlikiem” przy szkole w Hannie, przy kąpielisku „Pompka” w Woli Uhruskiej oraz przy „Orlikach” w Hańsku i w Rudzie-Hucie.

Każdy z tych obiektów kosztował 26 tysięcy złotych, a pieniądze na sfinansowanie wszystkich plenerowych kręgielni pochodziły z unijnego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.