Festyn „Dzień Ziemniaka” w Holi

Festyn „Dzień Ziemniaka” w Holi

27 września 2021 Off By admin

26 września w niedzielę Koło Gospodyń Wiejskich w Holi zorganizowało, w ramach Narodowego Programu Szczepień #szczepimysię z KGW w Holi, Festyn „Dzień Ziemniaka”.

Dzięki naszym Paniom można było się pobawić i dobrze zjeść, a przy okazji zadbać o zdrowie i przebadać się w kierunku boreliozy i odwiedzić mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19. Osoby, które się zaszczepiły mogły liczyć na drobne upominki.

Na placu przy Remizie OSP były dostępne bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych, a każdy uczestnik festynu mógł wziąć udział w zawodach sportowych na wesoło. Konkurencje to m. in. rzut ziemniakiem, sztafeta ziemniaczana, figurki z ziemniaków, zbieranie ziemniaków. Największe emocje oczywiście były przy konkurencji dla dorosłych, gdzie Panowie i Panie próbowali swoich sił przy prowadzeniu opony slalomem.

Energię straconą w rywalizacji sportowej można było odzyskać rozkoszując się potrawami z grilla, słodkościami i nie tylko, które przygotowały członkinie koła, a o oprawę muzyczną do tańca zadbała Kapela Hańszczanie.

Uczestnicy niedzielnego festynu mogli również spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, który kończy się w czwartek 30 września.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.