Festyn rodzinny – rozpoczęcie wakacji w Starym Brusie

Festyn rodzinny – rozpoczęcie wakacji w Starym Brusie

28 czerwca 2018 Off By admin

Dwudziestego czwartego czerwca mieszkańcy gminy licznie uczestniczyli w Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Wójta Gminy. Od początku zabawy dzieci miały możliwość korzystania z wielu atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszył się dmuchany plac zabaw, który był dostępny dla wszystkich za darmo.

Pierwsi uczestnicy zjawili się przed 17, chwilę później Wójt Gminy Paweł Kołtun otworzył festyn krótkim przemówieniem. Trafioną nowością podczas tegorocznej imprezy okazały się występy podopiecznych Świetlicy Środowiskowej Polskiego Czerwonego Krzyża w Kołaczach. Młodzi artyści przygotowali półgodzinny występ, w którym śpiewali rosyjskie utwory tradycyjne owiane układami choreograficznymi, którymi porwali publiczność. Tradycją stały się już występy lokalnych zespołów śpiewaczych. Zaprezentowały się „Wesołe Sąsiadki” i „Poleska Nuta” z Kołacz oraz Brusowianki ze Starego Brusa.

Po części artystycznej przyszedł czas na gry i zabawy przygotowane przez Karolinę i Piotrka z zespołu „HaVana”. Zaangażowali młodszych i starszych do udziału w konkurencjach sportowych oraz animacjach tanecznych. Zwieńczeniem rywalizacji było przeciąganie liny, w którym wzięli udział członkowie Formacji HeidFeld, gwiazdy wieczoru.

HeidFeld to „młode wilki” Disco, którzy w 2014 roku zdobyli wyróżnienie I stopnia podczas gali DiscoMazovia,  wystąpili w III edycji programu DiscoStar gdzie znaleźli się w czołówce programu. W 2015 roku zespół znalazł się w finale Gali Discopolowanie.  Zespół cały czas rozwija swoją pasję, tworząc nowe utwory i teledyski. Clipy do takich utworów: „Więc Chodź” oraz „Patrzę w Twoją stronę” możemy zobaczyć w stacjach telewizyjnych emitujących muzykę Disco Polo. Podczas koncertu dało się odczuć płynącą z chłopaków energię i pasję.

Zwieńczeniem dnia była dyskoteka z zespołem „HaVana” do późnych godzin nocnych. To czwórka zaskakująco pozytywnych ludzi, którzy zamieniają każdą imprezę w wieczór pełen energii, zabawy, niespodzianek i humoru, nie pomijając dobrze dobranego repertuaru dla każdego z gości.

Festyn został dofinansowany przez: Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Starostę Powiatu Włodawskiego.

 

Fotorelacja:
fot. Aneta Dyrla
fot. Przemysław Budzyński – facebook.com/pbudzynskifoto