Koniec roku taekwondeków

Koniec roku taekwondeków

18 grudnia 2023 Off By admin

Udanie kończą 2023 rok taekwondecy ze Szkoły Podstawowej w Starym Brusie. W silnie obsadzonym „Mikołajkowym Turnieju Pierwszego kroku”, który odbył się w Krasnymstawie, dwójka podopiecznych trenera Dariusza Zawady zdobyła pięć medali.

Dwa złote krążki przywiozła z zawodów Oliwia Sawczuk, a kolejne trzy, w tym dwa złote i jeden srebrny medal, dołożył Jakub Dominiczak.

– Nasza reprezentacja była skromna, ale bardzo efektywna. Pięć medali w stawce prawie 300 zawodniczek i zawodników jest sporym osiągnięciem – cieszy się w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Dariusz Zawada.

W zawodach, zorganizowanych przez „Songo” Taekwondo Krasnystaw, oprócz podopiecznych trenera Zawady, reprezentujących barwy „Amicusa” Łopiennik Górny, wzięli udział rywale z Lublina, Zamościa, Krasnegostawu, Izbicy, Gorzkowa, Małochwieja Dużego, Kraśniczyna, Siennicy Różanej, Siennicy Nadolnej i Żółkiewki.

Dla młodych taekwondeków ze Starego Brusa był to ostatni występ w kończącym się roku. Nowy rozpoczną prawdopodobnie jako gospodarze kolejnego międzygminnego turnieju, którego data jeszcze nie została ustalona.