Kulinarne sukcesy KGW

Kulinarne sukcesy KGW

13 marca 2024 Off By admin

Koła gospodyń wiejskich z gminy Stary Brus przywiozły dwie nagrody i trzy wyróżnienia z półfinału tegorocznego konkursu „Kobieta Przedsiębiorcza w stylu Eco”, który w miniony weekend odbył się w Urszulinie. Uznanie jurorów zdobyły propozycje KGW „Gospodarne Dominiczanki” z Dominiczyna i KGW z Holi.

W kategorii „zamknięte w słoiku” KGW Dominiczanki zajęły drugie miejsce z „wieprzową świeżonką w słoikach”, a KGW z Holi otrzymało wyróżnienie za „ogród w słoiku”.

Kolejne trofea stały się udziałem gospodyń z gminy Stary Brus w kategorii „dania mięsne”. W tym przypadku KGW w Dominiczynie zdobyło trzecią nagrodę za „schab z żurawiną i sosem czosnkowym” oraz wyróżnienie za „schab z cebulką i ziemniaczkami”, natomiast KGW w Holi zostało wyróżnione za „szynkę pieczoną w chlebie”.

Podczas imprezy w Urszulinie, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, jury oceniło kulinarne propozycje 24 KGW z powiatów chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego.

Laureatów nagrodzili członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed oraz dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL Ewa Szałachwiej.

Urszulin gościł w minioną sobotę uczestników jednego z czterech półfinałów tegorocznego konkursu. Kolejny odbył się dzień później, a ostatnie dwa są planowane na najbliższy weekend.