Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiał na Skwerze – „Pod biało-czerwoną”

Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiał na Skwerze – „Pod biało-czerwoną”

10 listopada 2022 Off By admin

Akademia w szkole podstawowej, uroczyste podniesienie flagi na maszt – tak świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości w Naszej gminie!

Jutro obchodzimy niezwykle ważne święto dla Narodu Polskiego – 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Naszą Ojczyznę. Narodowe Święto Niepodległości to szczególny dzień, w którym powinniśmy z wdzięcznością wspominać wszystkich tych, którzy przelali krew za wolność naszej Ojczyzny. Obchody rozpoczęliśmy od niezwykle poruszającej akademii w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Brusie. Krótkie i treściwe przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli oddało powagę tego Narodowego Święta.

Po akademii cała społeczność szkolna, władze gminy i mieszkańcy przeszli orszakiem na Skwer w Starym Brusie, aby uczcić zakończenie kolejnej inwestycji w gminie.

Projekt „Pod biało – czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów zostanie zwieńczony uroczystym podniesieniem flagi państwowej na maszt. Od tej chwili flaga państwowa będzie wywieszona przez cały czas, a nie tylko okazjonalnie. Budowla, która powstała na skwerze, choć może wyglądać trochę niepozorne, wymagała uzyskania pozwolenia na budowę i wszystkich formalności z tym związanych. Projekt zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Mieszkańcy naszej gminy wykazali się dużym zaangażowaniem w internetowym głosowaniu, dzięki czemu pozyskane zostały środki na inwestycję, a jej zwieńczeniem jest flaga powiewająca w centralnym punkcie gminy.