Młodzi taekwondecy z medalami

19 czerwca 2023 Off By admin

Poziom międzygminnych turniejów taekwondo w Starym Brusie jest coraz wyższy, ale dorobek miejscowych teakwondeków – imponujący. W organizowanych po raz trzeci zawodach, które odbyły się w sobotę 17 czerwca w Szkole Podstawowej w Starym Brusie, podopieczni trenera Dariusza Zawady wywalczyli 30 medali.

W turnieju wzięło udział 68 zawodniczek i zawodników. Po raz pierwszy na zawody przyjechali przedstawiciele „Mechanika” Zamość, a oprócz nich do rywalizacji przystąpili reprezentanci „Songo” Gorzków i „Songo” Krasnystaw, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Amicus” Łopiennik Górny i sekcji ze Starego Brusa.

– Poziom tegorocznego turnieju był znacznie wyższy niż na poprzednich zawodach w grudniu. Poszczególne kluby rozwijają swoje talenty, dołączają do nas nowi rywale i osiąganie sukcesów jest coraz trudniejsze, a mimo to sekcja Stary Brus wciąż jest w czołówce klasyfikacji medalowej – cieszy się w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową trener Dariusz Zawada.

Sobotnie zawody były rozgrywane w czterech konkurencjach z podziałem na kategorie według wzrostu: „bieg wahadłowy na czas”, „walki soft-stick”, „twio nopi ap chagi” i „dubal dangseon dollyo chagi”.

Spośród przedstawicieli sekcji Stary Brus po cztery medale zdobyli Marcel Tyszczuk ( 2 złote i 2 srebrne), Nikola Grzywaczewska (3 złote i 1 srebrny) oraz Wiktor Jemielniak (3 złote i 1 brązowy).

Trzykrotnie na podium stanęła Kaja Rusinek (1 złoty i 2 brązowe), po dwa krążki wywalczyli Dawid Bielenda (2 złote), Oliwia Sawczuk (2 brązowe), Eryk Kułakowski (1 złoty i 1 srebrny), Brajan Kułakowski (1 złoty i 1 srebrny), Amelia Bartnicka (1 złoty i 1 srebrny) oraz Karolina Korytkowska (2 złote), a z jednym medalem sobotnie zawody ukończyli Eliza Bielenda (brązowy), Nikodem Kołtun (brązowy) i Jakub Dominiczak (brązowy).

Medale i dyplomy dla młodych taekwondeków wręczyli wójt gminy Stary Brus Paweł Kołtun, trener Dariusz Zawada, prezes UKS „Amicus” Łopiennik Górny Tomasz Jacuniak i pracownicy urzędu gminy.