Nowa altana w Holi gotowa

Nowa altana w Holi gotowa

25 czerwca 2024 Off By admin

Mieszkańcy Holi i turyści, odwiedzający miejscowość ze skansenem w gminie Stary Brus, mają nowe miejsca na odpoczynek, spotkania albo imprezy plenerowe. Przy remizie miejscowej OSP stanęła wiata, którą samorząd sfinansował z własnego budżetu.

Nowy obiekt jest podobny do tego, który przed ubiegłorocznymi wakacjami został oddany do użytku w Wołoskowoli. Altana ma sześciokątną podstawę, około 30 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i modrzewiową konstrukcję pokrytą gontem. Wewnątrz są ławki i podłoga, wykonana z kostki.

Wszystko kosztowało 30 tysięcy złotych.

Z nowej altany, która stanęła przy głównej drodze, prowadzącej do Holi, będzie korzystać m.in. miejscowe koło gospodyń wiejskich, które organizuje m.in. festyny. Poza tym miejscowość jest chętnie odwiedzana przez turystów, którzy odwiedzają Skansen Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia. Muzeum na wolnym powietrzu jest czynne przez cały rok, a najwięcej gości przyjmuje w wakacje, gdy w Holi odbywa się Jarmark Holeński. Tegoroczna impreza odbędzie się w ostatnią niedzielę lipca.