Nowe ujęcie wody w Wołoskowoli zgodnie z planem

Nowe ujęcie wody w Wołoskowoli zgodnie z planem

2 czerwca 2023 Off By admin

Modernizacja stacji uzdatniania wody w Wołoskowoli w gminie Stary Brus odbywa się zgodnie z planem. Pierwszy etap inwestycji zakończy się w czerwcu, a cały prawie nowy SUW ma być gotowy jesienią tego roku.

– Budynek stacji ma już nowy dach i elewację. W ostatnich dniach wykonawca robót postawił również zbiorniki na wodę i montuje nowe ogrodzenie. Reszta robót będzie wykonywana wewnątrz budynku – relacjonuje wójt gminy Stary Brus Paweł Kołtun.

Stacja w Wołoskowoli ma ponad 30 lat. Jej obecna modernizacja, która oprócz budynku i ogrodzenia obejmuje m.in. wymianę urządzeń na bardziej nowoczesne, montaż automatyki i przebudowę drogi dojazdowej, będą kosztować prawie 2 miliony 100 tysięcy złotych. Gmina pokryje niewielką część kosztów, ponieważ na realizację tego zadania ma pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Dotacja zostanie wykorzystana na pokrycie 95 procent kosztów.

Ujęcie w Wołoksowoli to jeden z dwóch takich obiektów w gminie, zaopatrującym w wodę połowę mieszkańców. Korzystają z niego także odbiorcy z miejscowości: Wielki Łan, Marianka, Zamołodycze, Hola, Laski Bruskie, Kamień, Skorodnica i Nowiny.

ias24.eu