Obsługa odpadów komunalnych przez internet

Obsługa odpadów komunalnych przez internet

13 marca 2023 Off By admin

Mieszkańcy gminy Stary Brus mogą zarządzać swoimi rachunkami za odpady komunalne bez wychodzenia z domu. Teraz jest to możliwe, ponieważ Międzygminny Związek Celowy we Włodawie, do którego należy gmina Stary Brus, uruchomił Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta. Podstawową zaletą nowego rozwiązania jest to, że umożliwia dokonywanie płatności przez internet, a poza tym daje dostęp do informacji m.in. o aktualnym stanie konta, podstawie naliczeń rachunków, dokonanych wpłatach oraz należnych zobowiązaniach.

Ponadto z konta eBOK można pobrać dedykowany dla konkretnej nieruchomości harmonogram wywozu odpadów oraz wysłać zapytanie do biura MZC albo zgłosić ewentualne nieprawidłowości w świadczeniu usług.

Dostęp do usługi jest możliwy po rejestracji konta przez właściciela nieruchomości, czyli osobę, która złożyła deklarację śmieciową, oraz po pozytywnej weryfikacji przez administratora systemu.

Rejestracji na stronie: mzcwlodawa.epodatnik.info można dokonać na dwa sposoby. Pierwszy polega na wypełnieniu formularza oraz osobistym potwierdzeniu zgłoszenia i weryfikacji danych przez pracownika w siedzibie MZC. W drugim przypadku można to zrobić za pośrednictwem portalu: login.gov.pl, który umożliwia weryfikację danych za pomocą Profilu Zaufanego lub bankowości elektronicznej. Wówczas rejestracja nie wymaga osobistego stawiennictwa w siedzibie MZC.


(fot. MZC we Włodawie)