Pierwsze certyfikaty dla taekwondeków

Pierwsze certyfikaty dla taekwondeków

27 września 2023 Off By admin

Młodzi taekwondecy ze Starego Brusa mają za sobą pierwszy egzamin na stopnie uczniowskie w taekwondo olimpijskim. Techniką i sprawnością podopieczni trenera Dariusza Zawady wykazywali się jeszcze w wakacje, a w poniedziałek 25 września odebrali certyfikaty, potwierdzające nabyte umiejętności.- Do egzaminu przystąpiła ponad 20-osobowa grupa uczniów, z którymi pracujemy od ponad roku. Wszyscy zostali zweryfikowani pozytywnie, a przyznane właśnie certyfikaty są dla nich pierwszym szczeblem w karierze zawodniczej – podsumowuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Dariusz Zawada z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Amicus” w Łopienniku Górnym.

To on w marcu ubiegłego roku w Szkole Podstawowej w Starym Brusie poprowadził pierwsze zajęcia taekwondo. Pomysł okazał się trafiony, bo w szybkim czasie powstała pierwsza grupy chętnych do treningów. Już po kilku miesiącach podopieczni Dariusza Zawady zaczęli osiągać pierwsze sukcesy, a w szkole w Starym Brusie odbył się pierwszy międzygminny turniej taekwondo. W czerwcu tego roku zawody zostały zorganizowane już po raz trzeci, a zainteresowanie treningami jest coraz większe.

W nowym roku szkolnym w Starym Brusie, oprócz około 15-osobowej grupy zawodniczek i zawodników w wieku szkoły podstawowej, zawiązała się nowa grupa, w której trenują przedszkolaki i zerówkowicze.