Taekwondecy z medalami na turnieju kickboxingu

Taekwondecy z medalami na turnieju kickboxingu

29 maja 2024 Off By admin

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Brusie, którzy na co dzień uczęszczają na zajęcia sekcji taekwondo, odnoszą sukcesy także… w kickboxingu. W niedzielę 26 maja wystartowali w drugim Turnieju Kickboxingu o Puchar Starosty Włodawskiego, z którego przywieźli osiem medali.

Kickboxing nie jest dla nas obcy, bo niektóre elementy są w programie zajęć taekwondo. Zdarza się, że taekwondecy biorą udział w zawodach kickboxingu i na odwrót. My wzięliśmy udział w takich zawodach po raz drugi – wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządowa trener sekcji taekwondo w Starym Brusie Dariusz Zawada.

Podczas niedzielnego turnieju we Włodawie jego podopieczni, startujący w barwach „Amicusa” Łopiennik Górny, wywalczyli trzy złote medale, jeden srebrny i cztery brązowe.

Na najwyższym stopniu podium stanęli – Marcel Tyszczuk w kategorii do 140 centymetrów wzrostu, Nikola Grzywaczewska w kategorii do 130 centymetrów i Paweł szczerba, także w kategorii do 130 centymetrów.

Ze srebrnym krążkiem z zawodów we Włodawie wrócił Dominik Grzywaczewski, który startował w kategorii do 130 centymetrów.

Dorobek sekcji ze Starego Brusa dopełnili brązowi medaliści – Wojciech Szczerba (kat. do 120 cm), Oliwia Sawczuk (kat. do 130 cm), Kaja Rusinek (kat. do 160 cm) i Amelia Bartnicka (kat. do 160 cm).

Na podkreślenia zasługuje fakt, że Nikola Grzywaczewska została wybrana najlepszą zawodniczką, a urodzony w 2017 roku Wojciech Szczerba był najmłodszym uczestnikiem włodawskiego turnieju.

Według trenera Dariusza Zawady to był bardzo dobry występ taekwondeków ze Starego Brusa, tym bardziej, że konkurencje na niedzielnych zawodach były łączone. – Trzeba było dobrze się zaprezentować w trzech konkurencjach, dlatego może medali jest mniej niż w turniejach taekwondo, ale są bardziej wartościowe, bo pokazują wszechstronność naszych podopiecznych – ocenia trener Zawada.

W tym sezonie zajęcia sekcji taekwondo w Starym Brusie potrwają do końca czerwca. W najbliższych tygodniach uczniowie miejscowej szkoły prawdopodobnie wystartują jeszcze w jednym bądź w dwóch turniejach taekwondo, ale ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.