Termomodernizacja Szkoły Podstawowej i Biblioteki

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej i Biblioteki

11 sierpnia 2020 Off By admin

W najbliższym czasie ruszą prace termomodernizacyjne w budynku Szkoły Podstawowej i Biblioteki. Wczoraj, 10 sierpnia, została podpisana umowa z Wykonawcą.

Gmina Stary Brus realizuje projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Stary Brus” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Głównym celem projektu jest ochrona i poprawa stanu środowiska naturalnego, poprawa jakości i warunków życia mieszkańców oraz zwiększenie atrakcyjności gminy Stary Brus, poprzez poprawę efektywności energetycznej w budynku Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej w Starym Brusie oraz w budynku Biblioteki Publicznej w Starym Brusie, oraz zastosowanie infrastruktury wykorzystującej OZE.

W ramach tego projektu zostanie ocieplony budynek szkoły i biblioteki, wymieniona cała instalacja c.o., oświetlenie na energooszczędne, okna oraz drzwi w miejscach, które tego wymagają oraz zamontowana instalacja fotowoltaiczna na budynku Szkoły.

W poniedziałek została podpisana umowa z głównym wykonawcą, firmą Zakład Remontowo – Budowlany Stanisław Zawisza z siedzibą w Busko – Zdrój, która podając najkorzystniejsze warunki wykonania zamówienia, została wybrana spośród trzech przedsiębiorców.

Wartość całego zadania to 2 103 823,97 zł, z czego dofinansowanie projektu z UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 1 397 427,12 zł.