Budowa drogi Lubowierz – Dominiczyn rozpoczęta

Budowa drogi Lubowierz – Dominiczyn rozpoczęta

11 września 2023 Off By admin

W gminie Stary Brus rozpoczęła się długo oczekiwana budowa drogi Lubowierz – Dominiczyn i oświetlenia w obydwu miejscowościach. Prace potrwają kilka miesięcy, a około 90 procent pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Nowa droga będzie mieć 950 metrów długości, 5 metrów szerokości z poboczami, wzmocnioną podbudowę i asfaltową nawierzchnię. – Jeśli chodzi o oświetlenie to zarówno w Lubowierzu jak i w Dominiczynie była stara linia energetyczna, która od lat nie była nieużywana. Dlatego teraz wybudowaliśmy nową, stawiając 60 słupów z energooszczędnymi oprawami ledowymi, by w ten sposób poprawić nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo użytkowników – podsumowuje wójt gminy Stary Brus Paweł Kołtun.

Budowa drogi będzie kosztować ponad 1 milion 480 tysięcy złotych, a na oświetlenie trzeba wydać około 680 tysięcy złotych. W sumie z ponad 2 milionów 200 tysięcy złotych, 1 milion 900 tysięcy będą stanowić środki z „Polskiego Ładu”.

Wszystkie prace powinny się zakończyć najpóźniej w kwietniu 2024 roku.

Dzięki wsparciu z „Polskiego Ładu” Gmina Stary Brus wybudowała również drogi w Wołoskowoli, Kołaczach i Mariance. Wszystkie prace zostały już wykonane i kierowcy mogą korzystać z nowych tras.