Podwójny sukces na powiatowym święcie plonów

Podwójny sukces na powiatowym święcie plonów

5 września 2023 Off By admin

Z dwiema nagrodami wróciła z Dożynek Powiatu Włodawskiego delegacja Gminy Stary Brus. Podczas powiatowego święta plonów, które odbyło się w niedzielę 3 września w Hańsku, otrzymały je koła gospodyń wiejskich z Holi i Starego Brusa.

KGW w Holi zdobyło drugą nagrodę w konkursie najciekawszych stoisk dożynkowych, a KGW „Brusowianki” ze Starego Brusa zostało docenione w konkursie kulinarnym.

Na stoisku koła z Holi największe wrażenia robiła kobieca postać ubrana w kłosy zbóż, zioła i kwiaty. Oprócz tego miejscowe gospodynie serwowały bigos, pasztety, lemoniadę, nalewki i gofry, których zapach roznosił się po całym terenie, na którym odbywał się niedzielny festyn.

Z kolei „Brusowianki” urzekły jurorów smakiem nalewki z czeremchy z nutką żurawiny.

Gminę Stary Brus ze swoimi stoiskami reprezentowały także koło gospodyń wiejskich „Dominiczanki” z Dominiczyna, które przygotowały wieniec dożynkowy i „Włodarze Marianki”. Ponadto podczas dożynkowego festynu na scenie zaprezentował się zespół „Poleska Nuta” z Kołacz, a w składzie delegacji byli przedstawiciele urzędu gminy z wójtem Pawłem Kołtunem.