Kolejne wysokie osiągnięcia sekcji z Brusa

19 lutego 2024 Off By admin

Udanie rozpoczynają nowy rok taekwondecy ze Starego Brusa. Podczas turnieju, który w miejscowej szkole podstawowej odbył się w sobotę 17 lutego podopieczni trenera Dariusza Zawady wywalczyli 33 medale.

Był to już czwarty Międzygminny Turniej Taekwondo w Starym Brusie, gdzie sekcja powstała w marcu 2022 roku, a rywalizacja odbywała się w czterech konkurencjach z podziałem na kategorie według wzrostu.

– Zawody cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a sobotni turniej stał na wysokim poziomie. Konkurencje były trudne, w rywalizacji wzięło udział prawie 80 zawodniczek i zawodników z sześciu klubów, dlatego 33 medale naszych taekwondeków, o dwa więcej niż na poprzednim turnieju, to duży wyczyn. Warto również zauważyć, że swoje pierwsze krążki zdobyli nasi najmłodsi zawodnicy, czyli zerówkowicze, którzy rozpoczęli przygodę z taekwondo w wrześniu ubiegłego roku – podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Dariusz Zawada.

Sobotnie zawody były szczególnie udane dla Nikoli Grzywaczewskiej, która czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Kolejna czwórka taekwondeków ze Starego Brusa zdobyła po trzy krążki. Nikodem Kołtun wygrał trzy konkurencje, Karolina Korytkowska zajęła jedno pierwsze i dwa drugie miejsca, Amelia Bartnicka wywalczył złoto, srebro i brąz, a Dominik Grzywaczewski dwa razy stawał na drugim stopniu podium i raz był trzeci.

Po dwa złote medale zdobyli Kuba Dominiczak i Wiktor Jemielniak, a Natan Jemielniak i Brajan Kułakowski dwa razy sięgnęli po brąz.

Dorobek medalowy taekwondeków ze Starego Brusa poprawili złoci medaliści Ignacy Peraj i Paweł Szczerba, srebrni – Sergiusz Kułakowski, Michał szczerba, Wojciech Szczerba i Marcel Tymoszuk oraz Eliza Bielenda, Eryk Kułakowski i Oliwia Sawczuk, którzy zakończyli zmagania z brązowymi krążkami.

Sobotnie zawody zorganizowali wójt gminy Stary Brus i „Amicus” Łopiennik Górny.

Kolejną okazję do konfrontacji swoim umiejętności taekwondecy ze Starego Brusa będą mieć 9 marca na turnieju we Włodawie.