„Poleska Nuta” jedzie na festiwal

„Poleska Nuta” jedzie na festiwal

22 stycznia 2020 Off By ias24.eu

Gmina Stary Brus będzie mieć swojego przedstawiciela na tegorocznym Festiwalu Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem we Włodawie. Organizowana po raz dziewiętnasty impreza odbędzie się w najbliższy weekend, a w gronie wykonawców będzie grupa „Poleska Nuta” z miejscowości Kołacze.

Zgodnie z regulaminem artyści z Polski, Białorusi i Ukrainy będą prezentować po 2 utwory, w tym polską kolędę i prawosławną – białoruską lub ukraińską – szczodrywkę. – Nasz zestaw składa się kolęda „Gwiazdy tańczyły” i ukraińskiego utwóru pod tytułem „Trisławni cary”. Obydwie kompozycje zaśpiewamy a cappella – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej kierownik artystyczny „Poleskiej Nuty” Anna Woźniak.

Przesłuchania we Włodawskim Domu Kultury odbędą się w sobotę 25 stycznia, a dzień później grupę z miejscowości Kołacze czeka kolejny występ. Tym razem zespół z akompaniującym mu akordeonistą Witoldem Waszukiem zaprezentuje się na Regionalnym Przeglądzie Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Rejowcu. Na tę imprezę „Poleska Nuta” przygotowuje „Młynareczkę” i „12 listeczków”.

Nie mniej pracowity będzie dla członków grupy także kolejny weekend. 1 lutego zespół wystąpi w Urszulinie, a dzień później w Cycowie.

< źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,stary-brus-wesola-nuta-jedzie-na-festiwal,22823.html >