Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

19 lutego 2020 Off By Redaktor

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Podprogram 2019

Do skorzystania ze wsparcia w postaci żywności i realizowanych działań towarzyszących uprawnione są osoby, które spełniają określone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy w postaci paczek żywnościowych ( 1.402 zł,  dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Brusie. Artykuły spożywcze przekazywane będą w formie paczek żywnościowych, w składzie których znajdą się następujące artykuły spożywcze: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana,  herbatniki maślane,  mleko UHT , ser podpuszczkowy dojrzewający , szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona , pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy, gołąbki w sosie pomidorowym, sok jabłkowy klarowany. Artykuły będą wydawane zgodnie z asortymentem przekazanym przez Fundację Bank Żywności w Lublinie.

Wszystkie osoby, które są zainteresowane otrzymaniem pomocy w postaci żywności z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2019, muszą zgłosić się osobiście do Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Brusie pokój nr. 4 w budynku Urzędu Gminy  w celu ustalenia dochodu i pobrania wymaganego skierowania. W tym celu wszystkie osoby powinne zabrać ze sobą dowód osobisty i udokumentować dochód ( np. zaświadczenie o dochodzie netto  z pracy za miesiąc styczeń 2020, decyzja świadczenia emerytalno- rentowego bądź odcinek  za m-c styczeń 2020,  nakaz płatniczy w przypadku posiadania gospodarstwa rolnego na terenie innej gminy ). Skierowania nie będą wydawane bez kompletu dokumentów.  Skierowania będą wydawane w terminie od 25.02.2020 do 28.02.2020 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Starym Brusie w godzinach od 9.00 do 14.00.