Rodzinna niedziela z „Dominiczankami” i rozdanie sprzętu KGW

Rodzinna niedziela z „Dominiczankami” i rozdanie sprzętu KGW

17 sierpnia 2023 Off By admin

Przyjemne z pożytecznym połączyli organizatorzy Rodzinnego Pikniku, który w niedzielę 13 sierpnia odbył się w Dominiczynie w gminie Stary Brus. Wspólnej zabawie towarzyszyły pokazy i prelekcje na temat przeciwdziałania przestępczości. Impreza była współfinansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którym dysponuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

W niedzielne popołudnie miejscowe koło gospodyń wiejskich „Gospodarne Dominiczanki” serwowało gościom lokalne przysmaki, jednocześnie degustacja druhowie z OSP Stary Brus prezentowali swój sprzęt strażacki, a policjanci z Urszulina udzielali praktycznych wskazówek na temat przeciwdziałania przestępczości, w tym oszustwom osób starszych. Swoje stoisko mieli również przedstawiciele Poleskiego Parku Narodowego.

Smakołyki na niedzielny piknik KGW z Dominiczyna przyrządziło korzystając m.in. ze sprzętu, który został zakupiony dzięki wsparciu z Funduszu Sprawiedliwości. Oprócz podgrzewaczy do potraw członkinie koła otrzymały sprzęt nagłaśniający, który odebrały kilka dni wcześniej z rąk wójta gminy Stary Brus Pawła Kołtuna.

Na spotkaniu w urzędzie gminy były również przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Holi, które otrzymały podgrzewacze do potraw, projektor i ekran projekcyjny. Te zakupy także zostały sfinansowane dzięki środkom z ministerialnego funduszu, a po raz pierwszy zostaną wykorzystane na kolejnym pikniku, który odbędzie się w Holi w drugiej połowie września.