Rozdanie nagród w konkursie na „Świąteczną Ozdobę Bożonarodzeniową 2023”

Rozdanie nagród w konkursie na „Świąteczną Ozdobę Bożonarodzeniową 2023”

6 grudnia 2023 Off By admin

W Mikołajkowej atmosferze, 6 grudnia, Wójt Gminy Paweł Kołtun rozdał dzieciom i młodzieży z terenu naszej gminy nagrody przyznane za udział i wyróżnione w Gminnym Konkursie Plastycznym „Świąteczna Ozdoba Bożonarodzeniowa 2023”.

W piątek 1 grudnia jurorzy ogłosili listę laureatów konkursu dla dzieci i uczniów szkół podstawowych, którzy tak jak w ubiegłym roku wykonywali ozdoby choinkowe. Młodszym autorom nie można odmówić kreatywności i pracowitości, czego dowodem jest zgłoszenie 60 propozycji i przyznanie przez jury kilkunastu nagród.

W najmłodszej kategorii przedszkolaków w wieku 3 i 4 lat laureatami zostali Milena Białasz, Adam Jaskulski i Martina Kryjak, a na wyróżnienia zasłużyli: Michalina Czupryńska, Wojciech Sawczuk i Thomas Bernardin. Wśród 5-cio i 6-latków najładniejsze ozdoby wykonali: Asia Kryjak, Florian Szeremeta i Aleksandra Białasz, a na liście wyróżnionych znaleźli się: Julia Wiśniewska, Dominika Budzyńska, Ignacy Peraj i Sara Gierlińska. W grupie uczniów klas I – III jurorom najbardziej spodobały się propozycje Martyny Budzyńskiej, Wiktorii Chmielewskiej i Zuzanny Korcz, a wyróżnienia przyznali Pawłowi Szczerbie, Brajanowi Kułakowskiemu, Marcie Żółć i Nikoli Grzywaczewskiej. W kategorii plastyków z klas IV – VI najwyżej zostały ocenione prace, które przygotowali: Miłosz Kędzierawski, Fabian Gnida i Julia Tkaczuk. Wyróżnienia odbiorą: Igor Guz, Szymon Chmielewski, Maria Budzyńska, Fabian Rubinowski i Maciej Proniuk. Spośród najstarszych autorów z klas V II – VIII jurorzy przyznali dwie nagrody dla Konrada Rubinowskiego i Karoliny Korytkowskiej.

Wójt Gminy udał się do szkoły podstawowej, gdzie w obecności Dyrektora Elżbiety Kloc, nauczycieli i pracowników szkoły oraz pracownic urzędu gminy nagrodził wysiłek dzieci włożony w wykonanie pracy. Zadowolenie i radość dzieci było widać gołym okiem.

Oceniając ozdoby choinkowe członkowie komisji wzięli pod uwagę przede wszystkim wkład pracy, pomysł i technikę. Dodatkowo były również punktowane elementy promujące gminę Stary Brus.

Wszystkie propozycje można podziwiać w grudniu w urzędzie gminy, gdyż prace zostaną wykorzystane do dekoracji choinki w Urzędzie Gminy w Starym Brusie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.