Mikołajkowe sukcesy młodych taekwondeków

Mikołajkowe sukcesy młodych taekwondeków

5 grudnia 2023 Off By admin

19 medali przywieźli uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Brusie z 14. Mikołajkowego Pucharu Łopiennika Górnego w Taekwondo. W zawodach, które odbyły się w niedzielę 3 grudnia wzięło udział około 120 zawodniczek i zawodników. Biorąc pod uwagę fakt, że rywale reprezentowali naprawdę renomowane kluby, nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Sukces jest tym większy, że prawie wszyscy wystąpili na tak dużym turnieju pierwszy raz, a mimo to większość stanęła na podium. Frekwencja byłaby jeszcze wyższa, ale ze względu na pogodę tym razem nie wysyłaliśmy zaproszeń do klubów z Łomży czy Ostrowca Świętokrzyskiego, które tradycyjnie przyjeżdżają na nasze zawody – podsumowuje Dariusz Zawada z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Amicus” w Łopienniku Górnym, który prowadzi zajęcia z taekwondekami ze Starego Brusa.

W tegorocznych zmaganiach wzięli udział przedstawiciele klubów m.in. z Gorzkowa, Łęcznej, Krasnegostawu, Świdnika czy Zamościa.

Rywalizacja odbywała się w czterech konkurencjach z podziałem na kategorie według wzrostu.

Spośród taekwondeków ze Starego Brusa w „twio nopi ap” na najwyższym stopniu podium stanęła Nikola Grzywaczewska, drugie miejsca zajęli Paweł Szczerba i Karolina Korytkowska, a na trzeciej pozycji uplasowali się Dominik Grzywaczewski, Marcel Tyszczuk i Amelia Bartnicka.

W konkurencji „dollyo L. p” kolejny sukces zanotowała Nikola Grzywaczewska, na drugim stopniu podium stanęli Dominik Grzywaczewski i Jakub Dominiczak, a na trzeciej pozycji zawody ukończyli Paweł Szczerba, Marcel Tyszczuk, Karolina Korytkowska i Amelia Bartnicka.

W „dubaldangsan” najlepiej spisały się Nikola Grzywaczewska i Amelia Bartnicka, drugi był Jakub Dominiczak, a trzecie miejsce zajął Dominik Grzywaczewski.

Ostatnie dwa krążki padły łupem taekwondeków ze Starego Brusa w konkurencji „soft-stick”. Złoty medal zdobyła Karolina Korytkowska, a srebro wywalczyła Amelia Bartnicka.

Oprócz medali uczestnicy niedzielnych zawodów, które zorganizowały UKS „Amicus” i Gminny Ośrodek Kultury w Łopienniku Górnym, otrzymali pamiątkowe dyplomy i paczki ze słodyczami.