Wójt i Rada Gminy po ślubowaniu

Wójt i Rada Gminy po ślubowaniu

7 maja 2024 Off By admin

Nowa wójt gminy Stary Brus Patrycja Zińczuk i nowi radni rozpoczęli pracę. Na pierwszej sesji, która odbyła się we wtorek 7 maja, radni odebrali zaświadczenia o wyborze, złożyli ślubowanie oraz wybrali przewodniczącego i jego zastępcę. Ślubowanie złożyła również wójt Patrycja Zińczuk, którą w drugiej turze tegorocznych wyborów poparło ponad 57 procent głosujących, a na stanowisku zastąpiła Pawła Kołtuna.

O stanowisko przewodniczącego rady ubiegało się dwoje kandydatów – Janusz Kuszpa i Piotr Panasiuk. Pierwszy pełnił już tę funkcję w latach 2020 – 2021, a drugi debiutuje w roli radnego. Więcej, bo 8 radnych, zagłosowało na Janusza Kuszpę i to on będzie w nowej kadencji przewodniczyć radzie. Funkcję wiceprzewodniczącego radni powierzyli Waldemarowi Mikitiukowi, który zdobył o 1 głos więcej od swojej kontrkandydatki Marioli Szybilskiej.

Z Komitetu Wyborczego Wyborców „Łączy Nas Zawsze Samorząd”, z którego kandydowała wójt Patrycja Zińczuk, w nowej radzie znalazły się dwie przedstawicielki – Maria Grzywaczewska i Mariola Szybilska.

Największą, bo 7-osobową reprezentację, będzie mieć Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni, z którego startował dotychczasowy wójt Paweł Kołtun.

W nowej radzie z tego komitetu mandaty zdobyli: Jolanta Pełka, Piotr Panasiuk, Janina Dąbrowska, Władysław Szelest, Waldemar Mikitiuk, Marek Grzywaczewski i Artur Bartnicki.

Kolejne miejsca w radzie zajęli: Marek Myć, Janusz Kuszpa i Marek Brzezicki z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość oraz Artur Konieczny, Marlena Kułakowska i Artur Kołodziej z Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólne Dobro Lepszym Jutrem”.