Worek medali młodych taekwondeków

Worek medali młodych taekwondeków

22 grudnia 2022 Off By admin

Powiększa się dorobek medalowy młodych taekwondeków ze Szkoły Podstawowej w Starym Brusie, którzy rozpoczęli swoją przygodę z tą dyscypliną wiosną tego roku. Przed tygodniem siedmiokrotnie stawali na podium silnie obsadzonych zawodów w Gorzkowie, a w miniony weekend potwierdzili swoją wysoką formę na drugim Międzygminnym Turnieju Taekwondo w Starym Brusie organizowanym przez UKS AMICUS w Łopienniku Górnym i Urząd Gminy w Starym Brusie.

W zawodach, które odbyły się w sobotę 17 grudnia, wzięło udział około 40 zawodniczek i zawodników z Łopiennika Górnego, Gorzkowa, Krasnegostawu i Starego Brusa. Podopieczni trenera Dariusza Zawady, z którym uczniowie szkoły w Starym Brusie pracują od niespełna dziesięciu miesięcy, wywalczyli aż 30 medali. Na drugim miejscu klasyfikacji generalnej z 17 krążkami uplasowali się rywale z Łopiennika Górnego, a taekwondecy z Krasnegostawu i Gorzkowa zdobyli po 14 medali.

Spośród medalistów z SP Stary Brus, startujących w „biegu wahadłowym na czas”, pierwsze miejsca zajęli – Marcel Tyszczuk i Nikola Grzywaczewska, srebrne medale zdobyli – Amelia Bartnicka i Eryk Kułakowski, a na trzecim stopniu podium stanął Wiktor Jemielniak.

W „walkach sof-stick” na kije piankowe sobotnie zawody wygrali – Marcel Tyszczuk i Wiktor Jemielniak, na drugim stopniu podium stanęli – Karolina Korytkowska, Nikola Grzywaczewska i Oliwia Sawczuk, a na trzecich pozycjach turniej ukończyli – Igor Guz, Michał Szczerba, Eliza Bielenda i Amelia Bartnicka.

Turniej odbywał się w czterech konkurencjach z podziałem na kategorie według wzrostu.

Kolejne krążki padły łupem taekwondeków, którzy startowali w „technikach specjalnych”, polegających na kopnięciu z wyskoku. Najlepsi okazali się – Brajan Kułakowski i Nikola Grzywaczewska, srebrne krążki zdobyli – Wiktor Jemielniak, Amelia Bartnicka i Eliza Bielenda, a trzecie miejsca zajęli – Nikodem Kędzierski i Oliwia Sawczuk.

W konkurencji „dubal dangseon dollyo chagi” zwyciężył Marcel Tyszczuk. Na drugich pozycjach uplasowali się – Amelia Bartnicka i Nikola Grzywaczewska, a brązowe medale wywalczyli – Eliza Bielenda, Brajan Kułakowski i Wiktor Jemielniak.

– Wyniki mówią same za siebie. 30 medali w sobotę, a do tego 8 krążków, w tym 2 złote na zawodach w Gorzkowie robią wrażenie. Dzieciaki są zdolne, pracowite i zdyscyplinowane, a kolejne sukcesy nie tylko dają satysfakcję, ale również dopingują do dalszych treningów – ocenia postawę swoich podopiecznych Dariusz Zawada. Podkreśla przy tym, że praca z całą grupą jemu samemu sprawia przyjemność, a w rozwoju dyscypliny w Starym Brusie cały czas pomagają rodzice i miejscowe władze samorządowe.

Atrakcją była także wizyta świętego Mikołaja, który wręczył drobne upominki wszystkim zawodnikom, trenerom, sędziom, pracownikom urzędu i pomocy medycznej.

Podczas sobotnich zawodów dyplomy dla młodych taekwondeków w imieniu wójta gminy Stary Brus Pawła Kołtuna wręczały Magdalena Sawczuk i Ewelina Bielenda z urzędu gminy, natomiast medale wręczył Święty Mikołaj.