XXI Jarmark Holeński – forotelacja

XXI Jarmark Holeński – forotelacja

27 lipca 2017 Off By admin

23 lipca br. odbyła się XXI edycja Jarmarku Holeńskiego. Po raz kolejny Hola zauroczyła swoim pięknem, nie tylko mieszkańców. Wśród atrakcji odwiedzający mogli zobaczyć prace ponad 200 wystawców z dziedzin takich jak: malarstwo oraz rękodzieło artystyczne, spróbować regionalnych smakołyków, a także kupić niepowtarzalne wyroby rzeźbiarskie, wiklinowe, ceramiczne oraz wiele innych. Była to również okazja do wysłuchania 19 zespołów z Chełmszczyzny, Podlasia, gościnnie z Kaszub oraz zagranicznych z Białorusi i Ukrainy. Jarmark Holeński, to również możliwość zwiedzenia terenu Skansenu i Cerkwi w Holi.

Jarmark złączony jest z praznikiem ku czci patrona cerkwi – św. Antoniego Peczerskiego. Szczególne zainteresowanie wśród turystów wzbudza tradycyjna procesja wokół kościoła, w której uczestniczyli katoliccy i prawosławni wierni.

Starosta włodawski – Andrzej Romańczuk, który od wielu już lat jest corocznym gościem Jarmarku nie krył i tym razem uznania dla organizatorów, z nadzieją na kolejne edycje.

Fotorelacja: B2 Media Sp. z o.o. – Przemysław Budzyński