Finisz sezonu kolędniczego

Finisz sezonu kolędniczego

28 stycznia 2020 Off By ias24.eu

Pracowity koniec okresu Bożego Narodzenia mają artyści z zespołu „Poleska Nuta” z miejscowości Kołacze. W miniony weekend grupa reprezentowała gminę Stary Brus na imprezach we Włodawie i Rejowcu, a za tydzień jedzie do Urszulina i Cycowa.

We Włodawie w sobotę 25 stycznia odbył się 19. Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem. Publiczność zgromadzona w miejscowym domu kultury obejrzała 25 prezentacje w wykonaniu artystów z Polski, Białorusi i Ukrainy. Każdy wykonywał po dwa utwory, w tym polską kolędę i prawosławną – białoruską lub ukraińską – szczodrywkę. „Poleska Nuta”, która występowała w kategorii zespołów a capella, zaśpiewała kolędę „Gwiazdy tańczyły” i ukraiński utwór pod tytułem „Trisławni cary”.

– Większość nagród tym razem przypadła artystom z Białorusi i Ukrainy oraz zespołom, które przyjechały do Włodawy nawet z Dolnego Śląska. Nam nie udało się zająć czołowych miejsc, ale już sam udział w finale festiwalu, który poprzedziły eliminacje, jest dla nas dużym osiągnięciem – cieszy się Anna Woźniak z „Poleskiej Nuty”.

Dzień później, czyli w niedzielę 26 stycznia zespół, któremu towarzyszył akordeonista Witold Waszuk, wziął udział w Regionalnym Przeglądzie Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Rejowcu. Na tej imprezie grupa z gminy Stary Brus wykonała „Młynareczkę” i „12 listeczków”.

Tegoroczne kolędowanie „Poleska Nuta” zakończy w najbliższy weekend. W sobotę 1 lutego wystąpi gościnnie na gminnym przeglądzie w szkole w Urszulinie, a dzień później zaprezentuje się na Regionalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda” w Gminnym Domu Kultury w Cycowie.

(fot. A. Burczak) 
<źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,stary-brus-finisz-sezonu-koledniczego,22843.html?p=1 >