Instalacje fotowoltaiczne coraz bliżej…

Instalacje fotowoltaiczne coraz bliżej…

29 marca 2019 Off By admin

Już niebawem kolejne dachy w naszej gminie przykryją panele fotowoltaiczne. W piątek została podpisana umowa z firmą, która wykona 78 instalacji dla mieszkańców.  

Nasza Gmina realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Energia odnawialna w Gminie Stary Brus”, którego celem jest ochrona i poprawa stanu środowiska naturalnego, poprawa jakości i warunków życia mieszkańców oraz zwiększenie atrakcyjności Gminy Stary Brus poprzez zastosowanie infrastruktury wykorzystującej odnawialne źródła energii.

W ramach projektu zostanie zamontowanych 78 instalacji fotowoltaicznych oraz 12 pomp ciepła na budynkach mieszkalnych z terenu całej gminy, a prace rozpoczną się już niebawem.

W piątek (29.03) została podpisana umowa z głównym wykonawcą, firmą Sun Electric Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, która podając najkorzystniejsze warunki montażu i utrzymania instalacji, została wybrana z pośród trzech przedsiębiorstw.

Wartość projektu to 1 529 021,06 zł, z czego dofinansowanie z UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 1 256 439,44 zł