Małe książki dla wielkich ludzi

Małe książki dla wielkich ludzi

21 stycznia 2020 Off By ias24.eu

Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Brusie po raz drugi jest wśród placówek, które prowadzą kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek”. Jej głównym celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Zgodnie z regułami kampanii każde dziecko urodzone w latach 2013 – 2016, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie „Wyprawkę Czytelniczą”. Znajdą się w niej m.in.: Karta Małego Czytelnika i książka „Pierwsze czytanki dla…”, czyli starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, zarówno klasycznych, jak i współczesnych, ze znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

Za każdą wizytę, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, „mały czytelnik” otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W „wyprawce” coś dla siebie znajdą także rodzice. Będzie to broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom i podpowiadająca, skąd czerpać inspiracje czytelnicze.

Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.

< źrdło: https://ias24.eu/aktualnosci,stary-brus-male-ksiazki-dla-wielkich-ludzi,22767.html?p=1 >