Są pieniądze na drogę w Skorodnicy

24 sierpnia 2015 Off By Redaktor

Mieszkańcy Skorodnicy w gminie Stary Brus mają powody do zadowolenia. Za kilka tygodni samorząd poprawi drogę przebiegającą przez tę miejscowość, a część kosztów pokryje z dotacji, którą otrzyma z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Wójt Paweł Kołtun przyznaje, że środki, które gmina dostanie, nie wystarczą na pełną przebudowę trasy, ale na pewno zostanie ona utwardzona tłuczniem. – Droga jest często użytkowana i szybko się niszczy. Chociaż co roku równamy nawierzchnię i wysypujemy żwir, efekty nie są długotrwałe. Po utwardzeniu tłuczniem sytuacja powinna się znacznie poprawić – mówi Paweł Kołtun.

Prace będą prowadzone na odcinku o długości ponad 1 kilometra, biegnącym przez całą miejscowość. Powinny być wykonane najpóźniej na przełomie września i października, a z FOGR samorząd otrzyma na ten cel 40 tysięcy złotych.

W przyszłości samorząd chce wyłożyć drogę w Skorodnicy asfaltem, ale realizacja tych planów zależy od możliwości pozyskania dofinansowania ze źródeł zewnętrznych i od możliwości finansowych gminy.